Yellow

Ezt mindenképp tudnod kell: ez van a mézben, amit eszel

Az uniós szabályok szerint elegendő, ha az üvegen annyit tüntetnek fel, hogy EU-s méz, vagy EU-n kívüli méz. Ennél azonban jóval több információt kellene megjelentetni, hiszen ha például kínai import mézet veszünk, akkor jó eséllyel több benne a hozzáadott cukor, mint a valódi méz, és ezt máshonnan nem tudjuk meg – írja az Index EUrológus nevű rovata.

 

 

Hozzáteszik, az EP-javaslatban kiemelik, hogy bár a statisztikák szerint Kína évi 450 ezer tonna mézet termel, de ez a mennyiség egyszerűen nem származhat méhészeti tevékenységből.

Ez azt jelenti, hogy a Kínából importált méz jelentős részét cukornádból vagy kukoricából származó hozzáadott cukorral hamisíthatják.

Az EUrológus kiemeli: az európai piacot is elárasztják ezekkel a termékekkel, amelyek 2,3-szer olcsóbbak, mint az unióban termelt méz volt például 2015-ben. 

Az EP felszólította az Európai Bizottságot, hogy tiltsa be a gyantaszűrt méz forgalomba hozatalát: ez az az eljárás, melynek következtében tulajdonképpen hiányzik a méz összes hasznos összetevője, így a virágpor, propolisz, fehérjék, flavonoidok, ásványi anyagok, és a vitaminok is.

Az EUrológus teljes cikke itt olvasható. 

Az oldalon megjelenő és olvasható véleményekért és hozzászólásokért a blog semmilyen nemű felelősséget nem vállal.  

Kövess minket a Facebookon is

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!