Yellow

Mérgező anyag a kenyérben?

A gabona penészgombát is tartalmaz, amely méreganyagokat termel – írja a Ripost.

 

 

A Kaposvári Egyetem és más intézmények összefogásával alakult Fusarium Mikotoxinok Kutatócsoportja most azt vizsgálja, milyen mértékben található méreg a kenyérben.

Az úgynevezett mikotoxinokat, vagyis a gabonában található gombák által termelt méreganyagokat 1988-ban fedezték fel. Ezeket az anyagokat nem véletlenül nevezték el rejtett gyilkosoknak: káros hatásuk kimutatható, ám élettani hatásukat még vizsgálni kell.

A Fusarium nevű gomba jól szaporodik nedves, sötét helyen, így például a gabonataktárakban is, és ez termeli a mikotoxinokat. 

A lap azt írja, hogy a vizsgálatok akár 2020-ig is eltarthatnak, ugyanakkor aggodalomra egyelőre úgy néz ki, semmi ok: a Nébih azt állítja, folyamatosan ellenőrzik a fusariom gomba mértékét a gabonában, és az eddigi eredmények azt mutatják, hogy nem haladja meg az egészségre veszélytelen mértéket a kenyérben lévő mennyiség.

Ami viszont ijesztően hangzik, az az, hogy pont olyan táplálékokban is fellelhető, amit sokszor egészségesnek hiszünk: teljes kiőrlésű gabonában, müzliben. 

Az oldalon megjelenő és olvasható véleményekért és hozzászólásokért a blog semmilyen nemű felelősséget nem vállal.  

Kövess minket a Facebookon is

 

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. diobioesz says:

    Sándor Poór !
    Az elméleted jó,de egy kérdést engedj meg! Hol van a Magyar búza,amit a pékek sem tudnak beszerezni?
    Segítek! Helyette a “gazdák” tritikálét termelnek,na abból van a kenyér meg Román takarmánybúzából.
    A növényvédelem egy másik téma! Ki ellenőrzi?
    Ezt olvasd! “A lap azt írja, hogy a vizsgálatok akár 2020-ig is eltarthatnak…”
    Miért is? És addig? Érted?

  2. Lajos Hillebrand says:

    Fél kilós, kovászos arató kenyeret vásároltam. A ráragasztott cédulán felsorolt összetevőkről (sok betűkből és számokból álló) sokat nem lehet megtudni, de van egy nagyon lényeges tájékoztatás
    is: “Búzaliszt 40 százalék” Ezek után azt kérdezem, miből sütik a kenyeret? Miért nem lisztből? A NÉBIH mit ellenőriz?

  3. Iván Gyenyiszovics says:

    a Nébih azt állítja, folyamatosan ellenőrzik a fusariom gomba mértékét a gabonában, és az eddigi eredmények azt mutatják, hogy nem haladja meg az egészségre veszélytelen mértéket a kenyérben lévő mennyiség.

    A bármit is vizsgáló magyar hatóságok örökre eljátszották a becsületüket, szavahihetőségüket a csernobili katasztrófa alatt kiadott jelentéseikkel. Innen is hiányzik az a tény, hogy a magyar búzát exportálják, a kenyér amerikai import takarmánybúzából készül. A “piacok”, az “üzletemberek” feláldozzák az emberek egészségét az extra haszon érdekében.

  4. Sándor Poór says:

    Mielőtt elfogyasztunk bármit, előtte különböző kezelésnek vetjük alá őket.
    Minimálisan a mosás, aztán a többi. Köztük a hőkezelés.Gabonafélék esetén még a lábon álló gabonát növényvédő szerekkel kezelik. GOMBAÖLŐ szerek és a többi. Valamennyinek van egy úgynevezett lebomlási ideje, melyet a betakarítás előtt ILLIK NAGYON FIGYELEMBEN tartani.
    Sok fajta szerek. Engedélyezett szermaradványa mindegyiknek van. Ami nem okozhat káros hatást.
    A növényvédőszerek engedélyezett szermaradványa, ésa másik fajta, hasonló hatás szer kijuttatandó mennyiségének összehasonlítása a felhasználó részéről óriási tudást feltételez. Ismerek olyan rovarölőszert, melyből a kijuttatandó mennyiség MÉLYEN ALATTA VAN a hozzá hasonló szer ENGEDÉLYEZETT maradvány mennyiségének.
    SŐT!!!! Ez a szer a TAGLÓZÓ HATÁSA MELLETT A KATICABOGARAKAT ÉS A MÉHEKET nem bántja.
    Bevallom, a kíváncsiságom erősebb volt nálam.
    VIRÁGZÓ CSERESZNYE FÁNÁL próbát tettem,
    EREDMÉNYE: a károsító rovarokkal tele lett a fa alatti terület. Az elhullottak között KATICABOGÁR ÉS MÉHECSKE nem volt. Érdeklődésemre a közelben lévő méhész nem panaszkodott elhullásról.
    A növényvédelem nem szórakoztató ipar! Azt nagyon komolyan kell venni! És akkor az elfogyasztott élelmiszer NEM LEHET MÉRGEZŐ.
    Megragadom az alkalmat, és újból írom a sokakat sokkolóan érintett PERZSELŐEN működő új valami. Ami nagyon hasonlít a SALÉTROMOS SAV hatására.
    KALCIUM tartalmú vegyszerrel lehet közömbösíteni, úgy, hogy a HATÁSA CSODÁLATOS::: A NÖVÉNY EGÉSZSÉGES MARAD, ÉS MÉG EGY DÍJMENTES FEJTRÁGYÁZÁST IS KAP.

  5. diobioesz says:

    Katalin Kedves!

    Nagyon jól olvassa! Végre foglalkozik vele valaki!
    A kenyerek,ehetetlenek Magyarországon,nem sütik meg tisztesen.Konkrétan tészta!
    Azt mondják tegyük a hűtőbe? Hol volt Anyának hűtője és egy hétig ettük amit sütöttünk.
    Igen! A zöldségekkel is az a helyzet amit leírt Ön…
    Tisztelettel…

  6. Katalin Bene Schukkertné says:

    Egyik héten olvasom, hogy a rizsben arzén van, a másik héten, hogy veszélyes permetszerekkel permetezik a zöldséget, gyümölcsöt, most meg a gabona mérgező most már csak az a kérdés , hogy mi az ami ehető. És még nem beszélve arról, hogy az összes rosszabb minőségű külföldről behozott élelmiszereket is velünk igyekeznek megetetni és még csodálkozunk, hogy fogy a népességünk!!


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!